Dieta mamy karmiącej
Dieta mamy karmiącej

W okresie karmienia piersią kobieta nie musi przechodzić na jakąś specjalną dietę. Należy jednak pamiętać, że opieka nad maluszkiem i sam proces laktacji to spory wysiłek energetyczny dla organizmu. Przyjmuje się, że w okresie intensywnego karmienia młoda Mama powinna przyjmować około 500 kalorii więcej niż zazwyczaj. Kiedy dokarmiamy malucha mlekiem modyfikowanym lub spożywa on już inne posiłki wystarczy 200-300 dodatkowych kalorii. W tym czasie szczególnie ważne jest spożywanie dobrze zbilansowanych posiłków, czyli tzw. zdrowa, lekka  dieta. Pojęcie to jest dość wyświechtane, ale praktykowanie  zdrowego odżywiania nie jest wcale skomplikowane, a korzyści jakie za sobą niesie warte są poznania jego szczegółów.

Zdrowa dieta, to nic innego, jak warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste lub razowe, chudy nabiał. Oprócz tego każda Mama powinna wypijać około 2,5 litra wody dziennie, najlepiej małymi porcjami. Dobrze sprawdzą się popularne herbatki wspomagajace laktację. Istnieje grupa produktów, których w okresie karmienia należy unikać ze względu na zdrowie swoje, jak i dziecka. Są to: alkohol, produkty z dużą ilością konserwantów i barwników, dania gotowe wysokoprzetworzone, duże ilości kofeiny lub teiny oraz słodycze. Te ostatnie, choć wydają się szybką pzrekąską, nie dostarczają cennych wartości odżywczych a jedynie pustych kalorii.

Mleko mamy jest najbardziej wartościowym pokarmem dla dziecka, dlatego też dołóżmy starań i wspierajmy kobiety, aby karmiły naturalnie jak najdłużej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl