Fakty i mity o ciąży.
Fakty i mity o ciąży.

Często kobiety ciężarne dostają od swoich znajomych, krewnych szereg rad i zaleceń. Dotyczą one rzeczy, które powinny robić będąc w ciąży, jak i tych, które są abslolutnie według nich  zabronione. Oto kilka takich faktów i mitów:

Na podstawie kształtu ciążowego brzuszka można okreslić płeć dziecka. Brzuch okrągły - będzie chłopiec, brzuch szpiczasty - dziewczynka. Tymczasem kształt brzucha zależy od pozycji, jaką przyjęło dziecko i od napięcia mięśni brzucha i macicy.

Podróżując, nie trzeba zapinać pasów bezpeczenstwa. To wyjątkowo szkodliwy i niebezpieczny mit ! W ciąży odpowiadasz nie tylko za swoje bezpieczeństwo , ale i dziecka. Zapinanie pasów jest konieczne. Najważniejsze jest ich prawidłowe ułożenie. Dolny odcinek pasa musisz ułożyć pod brzuchem na kości miednicy, natomiast górny między piersiami wzdłuż brzucha. 

Nie można nosić szala, korali ani łańcuszków, bo dziecko urodzi sie okręcone pępowiną. Podobno z tego samego powodu, nie należy przechodzic pod sznurem na pranie. Bez komentarza.

Kobieta w ciąży powinna jeść za dwojga.  Oczywiście zapotrzebowanie kaloryczne rośnie, ale nie w takim stopniu, abyś musiała dostarczać pokarmu dla dwóch osób. Masa Twojego ciała powinna wzrosnąć w trakcie ciąży o 11-17 kg.

I ostatni, ulubiony:

Jeśli kobieta dotknie ciążowego brzucha szybciej zajdzie w ciążę. Tak, ciążą jest zaraźliwa, przenosi się drogą ręka - brzuch. 

Kąpiel noworodka
Kąpiel noworodka

Dawniej zalecano, aby malucha kąpać codziennie przed snem. Obecnie już się od tego odchodzi. Zgodnie z wytycznymi lekarzy w pierwszych miesiącach życia codzienna kąpiel noworodka  nie jest  już bezwzględnie konieczna. Wystarczy  trzy razy w tygodniu i wcale nie oznacza to, że niedostatecznie dba się o jego higienę. Niezbędne jest jednak regularne przemywanie najbardziej wrażliwych miejsc. Noworodek powinien mieć umytą pupę po każdej zmianie pieluszki. Po każdym karmieniu natomiast należy przetrzeć wilgotnym gazikiem okolicę jego ust  W dni, kiedy nie kąpiesz dziecka, umyj mokrą myjką wszelkie fałdki malucha (pachy, pachwiny, fałdki na nogach itd.), a nasączonym czystą wodą płatkiem kosmetycznym umyj jego twarz, szyjkę i oczy (osobny, czysty  płatek na każde oko). Zapobiegnie to podrażnieniom i odparzeniom. Warto pamiętać, że ta czynność pielęgnacyjna pełni dodatkową funkcję – działa relaksująco. Jeśli przyzwyczaimy niemowlę do codziennych rytuałów, nie powinniśmy ich zmieniać. Maluch w takich sytuacjach może być niespokojny. Zdarza się, że kąpanie malucha wywołuje u rodziców stres. Dobrze jest przygotować się do tego -  zadbać o odpowiednie akcesoria i kosmetyki. Trzeba  zrobić to z wyprzedzeniem, żeby niczego nie zabrakło. Najważniejszy jest zakup wanienki do kąpieli niemowląt oraz delikatnej  myjki. 

Dobry wózek ważna sprawa
Dobry wózek ważna sprawa

Dawniej ludzie korzystali z różnego rodzaju chust i pojazdów, aby przemieszczanie się z noworodkiem było łatwiejsze. Z biegiem lat i rozwojem infrastruktury, powstawaniem utwardzonych dróg i chodników zakłady rzemieślnicze, a później także producenci zajęli się ich wytwarzaniem na szeroką skalę, ścigając się do dziś, aby nadążyć za wymaganiami rodziców. W ostatnich latach  najnowocześniejsze z nich zdobywają nawet nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W związku z tym wybór idealnego wózka dla naszej pociechy nie jest łatwy, a wizyta w sklepie z akcesoriami dziecięcymi może przyprawić o ból głowy. Według nas najistotniejszy jest podział wózków na kilka kilka rodzajów:

Uniwersalne, składajace się z gondoli dla niemowlaka, spacerówki dla starszego, siedzącego dziecka i adapterów, które umożliwiają zamontowanie fotelika samochodowego

Głebokie, posiadające wyłącznie gondolę dla najmłodszych dzieci. Najczęściej jest ona zdejmowana i można ja wykorzystać jako osobne nosidełko.

Spacerowe, dla dzieci, które siedzą już samodzielnie. Najczęściej służą do trzeciego roku życia. 

Choć zakup tego pierwszego wydaje się najbardziej sensowny, to niestety cena wózków uniwersalnych jest wysoka i często odstrasza przyszłych rodziców. Decydując się na zakup wózka głębokiego, a następnie oddzielnie spacerówki możemy mieć wózki różnych producentów. Ponadto każdy z nich będzie krócej użytkowany, w związku z tym mniej narażony na usterki i uszkodzenia. 

Wybór nestety nie jest prosty

Dieta mamy karmiącej
Dieta mamy karmiącej

W okresie karmienia piersią kobieta nie musi przechodzić na jakąś specjalną dietę. Należy jednak pamiętać, że opieka nad maluszkiem i sam proces laktacji to spory wysiłek energetyczny dla organizmu. Przyjmuje się, że w okresie intensywnego karmienia młoda Mama powinna przyjmować około 500 kalorii więcej niż zazwyczaj. Kiedy dokarmiamy malucha mlekiem modyfikowanym lub spożywa on już inne posiłki wystarczy 200-300 dodatkowych kalorii. W tym czasie szczególnie ważne jest spożywanie dobrze zbilansowanych posiłków, czyli tzw. zdrowa, lekka  dieta. Pojęcie to jest dość wyświechtane, ale praktykowanie  zdrowego odżywiania nie jest wcale skomplikowane, a korzyści jakie za sobą niesie warte są poznania jego szczegółów.

Zdrowa dieta, to nic innego, jak warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste lub razowe, chudy nabiał. Oprócz tego każda Mama powinna wypijać około 2,5 litra wody dziennie, najlepiej małymi porcjami. Dobrze sprawdzą się popularne herbatki wspomagajace laktację. Istnieje grupa produktów, których w okresie karmienia należy unikać ze względu na zdrowie swoje, jak i dziecka. Są to: alkohol, produkty z dużą ilością konserwantów i barwników, dania gotowe wysokoprzetworzone, duże ilości kofeiny lub teiny oraz słodycze. Te ostatnie, choć wydają się szybką przekąską, nie dostarczają cennych wartości odżywczych a jedynie pustych kalorii.

Mleko mamy jest najbardziej wartościowym pokarmem dla dziecka, dlatego też dołóżmy starań i wspierajmy kobiety, aby karmiły naturalnie jak najdłużej.

czytaj całość »
Wybór imienia dla dziecka
Wybór imienia dla dziecka

Wybór imienia dla dziecka to kwestia niezwykle ważna, i wcale nie taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Niektórzy rodzice kierują się zasadą, że dziecko dziedziczy imię po swojej babci/dziadku czy innym członku rodziny, tym bardziej, że starodawne imiona mają swój urok i wracają do łask. Jak jednak dokonać tego wyboru, czym się kierować, kiedy nie mamy jasno sprecyzowanych preferencji?  Pomocne mogą być tzw. rankingi napopularniejszych imion, możemy więc zainspirować się obecnymi trendami. Jesli przyszli rodzice wierzą w symbolikę, powinni wybrać imię dla dziecka na podstawie przypisywanych mu cech, np. Wiktoria - imię pochodzenia łacińskiego, oznaczające zwycięstwo. Często spotkać można się z poradami typu: do długiego nazwiska dobieramy krotkie imię, do nazwiska dość pospolitego nie dobieramy imion wyjatkowo ekstrawaganckich. Ważną sprawą jest także kwestai zdrobnień, czyli jak będziemy zwracać się do naszej pociechy, kiedy będzie miała kilka miesięcy i kiedy będzie juz pełnoletnia.

W dzisiejszych czasach z pomocą przychodzą także tzw. generatory imion. Znajdziemy tam zarówno znaczenie wylosowanego imienia, jak i daty, kiedy wypadać będą imieniny naszego dziecka. Jeśli zupełnie nie masz pomysłu, zdaj się na los!

 

Dobra organizacja
Dobra organizacja

Kiedy dziecko pojawia się na świecie nawet najlepszej organizatorce zdarza się "polec na polu bitwy" Nic dziwnego, w takiej sytuacji trzeba być przygotowanym na zmiany. Planowałaś gruntowne porządki, a Twoje dziecko marudzi. Trudno trzymać się wcześniejszego planu, a zaistniałą sytuację trzeba po prostu zaakceptować. 

Zrób listę rzeczy, których wykonanie jest absolutnie niezbędne. Określ priorytety - zdrowie dziecka i całej rodziny. Pamiętaj, że częścią zdrowia jest odpoczynek i regeneracja sił. Staraj się wykorzystywać czas jak najbardziej efektywnie. Jeśli gotujesz obiad, wybieraj przepisy jednogarnkowe. Ugotuj podwójną, a nawet potrójną porcję, którą możesz zamrozić. Nie odkładaj koniecznych czynności "na jutro", Jeśli możesz, wieczorem przygotuj np. ubrania dla dzieci. Dzięki temu rano dłużej pośpisz i będziesz ogólnie spokojniejsza. Odpuść prasowanie niektorych rzeczy, perfekcyjne porządki itp. Jednym zdaniem - zapomnij o perfekcjoniźmie. Nie mozna być idealna matką, żoną i  gospodyniia domową. I co najwazniejsze - nie ma w tym nic dziwnego ani złego. We wszystkich czynnościach powinni pomagać partnerzy, domownicy. Nie obawiaj się delegować na nich wielu zadań. Nie musisz wszystkiego dźwigać na swoich barkach, nawet jesli wczesniej tak właśnie było.

Rady typu "wszystko można zrobić, wystarczy się tylko zorganizować" traktuj z pobłażliwością. Pomnik Matki Polki już postawiono i nowy raczej nie powstanie☺️

Pierwszy spacer zimą
Pierwszy spacer zimą

Jeśli dziecko urodzi się wiosną lub latem, jest zdrowe, a warunki atmosferyczne są sprzyjające, to na pierwszy spacer można wybrać się już kilka dni po porodzie. Nieco inaczej sytuacja wygląda, kiedy maluch przyjdzie na świat zimą. Wtedy dobrze jest odczekać tydzień, a nawet dwa. Zimowy spacer można poprzedzić prostym przygotowanem - popularnym "werandowaniem". Pierwsze powinno trwać około 5 minut, a każde następne wydłużamy o 5 do 10 minut. Wszystko to zależy od panujacej na zewnątrz temperatury. Kiedy czas werandowania wynosić już będzie około 30 minut można pomyśleć o wyjściu na pierwszy zimowy spacer. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli aura na zewnątrz nie sprzyja można ustawić wozek z dzieckiem przy otwartym oknie, na osłoniętym balkonie. 

Kiedy w końcu zdecydujemy się na pierwszy spacer, powinien on być krótki i trwać około 20 minut. Ważne jest odpowiednie ubranie malucha - jedna warstwa odzieży więcej, niż mamy na sobie, jest w zupełności wystarczająca. Twarz dziecka ( jak i swoją) zabezpieczamy odpowiednim, pieleęgnacyjnym kremem. Nie należy oddalać się zbytnio od domu, aby w razie potrzeby (przewinięcie malucha) móc szybko do nego wrócić. Oczywiście nie spacerujemy przy ruchliwej ulicy, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest większe niż np. w pobliskim parku.

Regularne spacery, nieprzegrzewanie dziecka - to najskuteczniejsze sposoby na budowanie jego odporności.

Depresja w ciąży
Depresja w ciąży

Depresja to choroba znana nam wszystkim, niestety rozpoznawana u coraz wiekszej grupy osób. Objawia się długotrwałym zniechęceniem, złym samopoczuciem, przygnębieniem, smutkiem i apatią, a w najcięższych przypadkach pojawieniem się myśli samobójczych. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży i  młode Mamy, to najbardziej znana jest depresja popoprodowa. Znacznie rzadziej mamy świadomość, że choroba ta dotyczyć może kobiet  ciężarnych, czyli tych, które jeszcze nie urodziły. Szacuje się, że depresja tego typu obejmuje 12-19% przyszłych Mam. Najczęstszą przyczyną jej występowania są zmiany hormonalne zachodzące w organiźmie kobiety przez 9 miesięcy ciąży. Zdarza się, że przyczyn szukać trzeba w stanie emocjonalnym kobiety, traumatycznym wydarzeniu, które przeszła, obawie przed zmianą sytuacji życiowej lub brakiem wsparcia ze strony partnera i otoczenia. 

Nieleczona depresja zwieksza ryzyko przedwczesnego porodu, stanu przedrzucawkowego, zachorowania na cukrzycę. To również ryzyko urodzenia dziecko z niższą masą urodzeniową i mniejszym obwodem główki .Dlatego tak ważna jest szybka diagnoza i wprowadzenie odpowiedniego leczenia.

Jeśli jesteś teraz w ciąży i odczuwasz spadek nastroju, apatię, obniżenie poczucia własnej wartości, negatywne myśli itp. zachęcamy gorąco do skontaktowania się ze specjalistą w tym zakresie lub lekarzem ginekologiem.

Jak przetrwać Święta w ciąży
Jak przetrwać Święta w ciąży

Ciążą to nie choroba - wszyscy ( a włściwie wszystkie) to wiemy. To  prawda, ale pamiętajmy, że szczególnie w ostatnim jej okresie może być nam ciężko działać na pełnych obrotach. Jeśli zbiegnie się to z nadchodzącymi Świętami, możemy mieć problem. Dlatego mamy kilka porad, jak przetrwać ten okres bez uszczerbku dla siebie i dla świąt jednoczesnie.

Po pierwsze - odpuść sobie wielkie sprzątanie. Poproś męża/partnera, skorzystaj z pomocy tzw. Pań do sprzątania lub przymknij oko na nieporządek.

Po drugie - nie dźwigaj siat z zakupami. Od czego jest silne, męskie ramię?

Po trzecie - nie stój absolutnie godzinami w kuchni. Pozwól domownikom przygotowac potrawy. Wydawaj instrukcje i polecenia z poziomu kanapy.

Po czwarte - nie biegaj za prezentami. Od czego są sklepy internetowe? Nie zostawiaj tego na ostatnią chwię, bo nie zdążą z przesyłkami.

Rada ostatnia, naszym zdaniem najlepsza - wproś się na Święta do rodziny lub znajomych.

czytaj całość »
Karmienie w miejscach publicznych
Karmienie w miejscach publicznych

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca: wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia, kontynuację karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających.

Z tymi zaleceniami oczywiście wszyscy się zgadzamy i nie mamy zamiaru dyskutować. Okres karmienia piersią jest jednak stosunkowo długi i trzeba przyjąć za pewnik, że będziemy karmić dziecko nie tylko w domowych pieleszach, ale również w miejscach publicznych - parkach, restauracjach, galeriach handlowych itp. Na szczęście nasze społeczeństwo jest już nieźle wyedukowane i tolerancyjne i widok karmiącej Mamy nikogo nie obrusza i nie gorszy. Raczej spotkać się można z pełną akceptacją, zrozumieniem i  chęcią pomocy.

Aby karmienie maleństwa było komfortowe dla obu stron i przebiegało sprawnie, ważny jest oczywiście strój karmiacej Mamy. Jak najbardziej sprawdzą się tutaj wszelkie rozpinane bluzy, swetry i sukienki. Najlepiej, jeśli będzie to odzież projektowana specjalnie dla kobiet karmiących. Ma ona różne udogodnienia - zamki, dekolty itp. Nie zawsze jednak taką odzież posiadamy, czasami zdecydujemy sie założyć po prostu  ulubione jeansy i t-shirt. W takiej sytuacji dobrze mieć ze sobą jakiś kocyk, peluszkę, aby się delikatnie osłonić ( jeśli oczywiście nie chcemy nadmiernie eksponowac swoich wdzięków) Naszym zdaniem doskonale , wręcz genialnie sprawdzi się posiadana w naszej ofercie chusta do karmienia. Oprócz wiadomej funkcji - zapewnienia komfortu i intymności podczas karmienia, doskonale sprawdzi się jako kocyk otulający np. nosidełko dziecka. Dodatkowo, jesli będzie taka potrzeba chusta w kilka chwil zamienia się w piękny komin, będący oryginalnym dodatkiem do stroju karmiącej Mamy. Jest ona dostępna w kilku kolorach, więc łatwo dobrać ją według własnych upodobań. 

Proces karmienia piersią powoduje wydzielanie oksytocyny, która jest hormonem miłości i powoduje nawiązywanie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem. Starajmy sie więc karmić nasze maleństwa dla naszego wspólnego dobra.

Pielęgnacja skóry w okresie ciąży
Pielęgnacja skóry w okresie ciąży

Okres ciąży to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Odpowiednia pielęgnacja ciała w tym czasie jest niezwykle istotna. Skóra przyszłej Mamy  poddana stopniowemu zwiększaniu masy ciała i wielu zmianom związanym z pracą gospodarki hormonalnej nie pozostaje temu obojętna. W tym czasie warto poświęcić jej więcej uwagi, zadbać o prawidłowe nawilżenie, ukrwienie oraz uelastycznienie. Najczęstszą  zmorą kobiet w ciąży są rozstępy. Badania wskazują, że dotyczą one nawet 80% kobiet. Pojawiają się w miejsach, które w czasie ciąży szybko się powiększają - na brzuchu, biodrach, udach, piersiach czy ramionach. Odpowiednia pielęgnacja ciała, dbanie o prawidłową masę może im zapobiec lub przynajmniej zmniejszyć ich ilość. Oprócz stosowania kosmetyków specjalnie przeznaczonych dla kobiet w ciąży, które nawilżają i uelastyczniaja naskórek niezwykle istotna jest dieta przyszlej Mamy. Musi być zbilansowana i urozmaicona, ale nie powinna być zbyt kaloryczna. Pamiętaj jednak, że w ciązy absolutnie nie można się odchudzać.  Najlepiej skonsultować tę kwestię z lekarzem. Działaniem wspomagającym, a  według wielu fizjoterapeutów kluczowym mogą okazać się masaże z użyciem oliwki dla dzieci lub oliwy z oliwek. Zabiegi te stosowane regularnie, od początku ciąży pozwalają uelastycznić skórę. Stosowanie ich, techniki wykonania, czętotliwość - te zagadnienia również wymagają porady specjalisty.

Niestety, często  skłonność do powstawania rozstępów jest genetyczna i i nie ma możliwości, aby ich całkowicie uniknąć. Wspierając swoją skórę w tym wymagającym czasie ograniczamy ich ilość.

Baby Shower
Baby Shower

W ciągu ostatnich lat zza oceanu dotarło do nas wiele nowych zwyczajów i tradycji. Niektóre z nich stają się coraz bardziej popularne, np. Halloween, Walentynki czy Baby Shower. Z wiadomych powodów ostatnie z nich jest nam wyjątkowo bliskie.

Baby Shower to przyjęcie, impreza organizowane przed porodem, najczęściej w ostatnich tygodniach przed nim , raczej w damskim towarzystwie (choć nie ma przeciwskazań, aby zaprosić również Panów). Organizatorką jest przyszła Mama lub przyjaciółki i znajome z jej najblizszego kręgu. Często przed zabawą wybierany jest tzw. motyw przewodni, który pozwala łatwiej dobrać dekoracje do przystrojenia miejsca imprezy. Wybor motywu jest całkowicie dowolny. Mogą to być dodatki w kolorze różowym jeśli oczekujesz dziewczynki lub w kolorze niebieskim dla przyszłego chłopczyka. Oczywiście motywem mogą być np. zwierzęta, samochody itp. Ograniczeniem jest tu tylko wypbraźnia. Nazwa "baby shower" pochodzi z jezyka angielskiego : baby - dziecko, shower - prysznic. Oznacza to prysznic prezentów i podarunków, a także, a może przede wszystkim prysznic pozytywnych uczuć, emocji, wsparcia, miłości i radości, jakimi staramyy się przyszłą Mamę  obdarzyć i otoczyć. Celem zabawy jest wspólne spotkanie i świętowanie nadchodzących narodzin. Najczęściej to dobra zabawa połączona z ogladaniem zdjęć maluszka  wykonanch podczas badania usg, ploteczki, śmiechy i wygłupy. Pamiętajmy, że prawdopodobnie w ciągu najbliższego czasu (szczególnie zaraz po porodzie) młoda Mama nie będzie raczej uczestniczyła w żadnych zabawach. Postarajmy się więc;)

 

Wybór koszuli nocnej
Wybór koszuli nocnej

Koszula nocna do kamienia noworodka jest niezwykle potrzebna juz w pierszych dniach po porodzie. Najlepiej gdy posiada dość głeboki dekolt, jest rozpinana lub tak jak proponowana przez nas koszula Mia - ma specjalne zapięcia. Dzięki tym rozwiązaniom juz podczas pobytu w szpitalu nie trzeba będzie wykonywać zbędnej gimnastyki - naciągać i zadzierać koszuli , przytrzymywać jej ręką, aby nie opadała na bobasa. Fason takiej koszuli również nie jst bez znaczenia. Sprawdzi się tylko luźny, raczej rozkloszowany, niekrępujący ruchów. Pamiętajmy, że na początku sam proces karmienia, przystawiania do piersi nie dla wszystkich Mam jest prosty i komfortowy. Tym bardziej starajmy sie ułatwić to zadanie, aby było przyjemne dla obu stron. 

Przy wyborze koszuli niezwykle ważny jest rodzaj materiału, z którego została uszyta. Pamietajmy, że jest to odzież nocna (raczej) i w związku z tym powinna być przede wszystkim wygodna i bezpieczna zarówno dla Mamy, jak i maleństwa.  Najlepiej sprawdzi się tu bawełna z niewielką domieszką np. elastanu. Gwarantuje to komfort noszenia, jak i łatwość prania i suszenia.

Producenci takiej odzieży prześcigają się w propozycjach wzorów, kolorów i fasonów. My postanowiliśmy stworzyć koszulę, która spełnia wszystkie wyżej wymienione wymagania, a dodatkowo jej wygląd przypomina w dużym stopniu sukienkę. Ma to znaczenie wtedy, gdy nad ranem z różnych powodów nie bardzo masz czas, aby się przebrać a niekoniecznie chcesz pokazywać się domownikom  w zwykłej koszuli nocnej.

Aktywność fizyczna w ciąży
Aktywność fizyczna w ciąży

Pewnie wiele z Was zastanawia się jak być aktywną w ciąży, co robić, jakich ruchów unikać aby nie zaszkodzić sobie i dziecku? Spróbujmy to uporządkować.

Sprawą podstawową, konieczną i bezdyskusyjną jest zasięgnięcie porady na ten temat u swojego lekarza. Jeśli on nie stwierdzi przeciwskazań, to jak najbardziej można a właściwie trzeba ją podjąć. Dzięki regularnym ćwiczeniom bedziesz w formie, poprawisz swoje samopoczucie, wzmocnisz i uelastycznisz mięśnie. Wszystko to sprawi, że poczujesz się  przygotowana do porodu. Aktywność fizyczna pomoże pozbyć się lub przynajmniej zniwelować pojawiające się u wielu ciężarnych bóle kręgosłupa. Nie bez znaczenia jest rownież fakt, że regularne ćwiczenia pomagają kontrolować masę ciała.

Wybierając rodzaj aktywności należy pamiętać, że istnieją sporty absolutnie niewskazane dla przyszłych Mam. Są to wszelkie sporty estremalne, akrobacje, nurkowanie, tenis, sporty zespołowe itp. Najodpowiedniejsze według specjalistów to marsz, pilates, ćwiczenia na piłce, rozciąganie, pływanie itd. Chodzi o to, aby kobiety w ciąży unikały nadmiernego zmęczenia i znacznego podwyższenia tętna. 

Na koniec oficjalne zalecenia:

WHO zaleca, aby wszystkie kobiety w ciąży i po porodzie bez przeciwwskazań lekarskich do wykonywania aktywności fizycznej podejmowały regularną aktywność fizyczną. Powinny wykonywać ćwiczenia o umiarkowanej intensywności przez co najmniej 150 minut w tygodniu, w tym ćwiczenia aerobowe i wzmacniające mięśnie.

 

Jak się ubrać do pracy w ciąży
Jak się ubrać do pracy w ciąży

Kobiety w ciąży bardzo często pozostają aktywne zawodowo prawie do momentu rozwiązania. Wraz z rosnącym brzuszkiem i zmieniającą się sylwetką pojawia się pytanie - w co sie ubrać? O ile pozostając w domu możemy pozwolić sobie na luźny, sportowy strój, to w przypadku pracy ( a przynajmniej niektórych stanowisk, miejsc pracy) taka stylizacja nie byłaby odpowiednia.

Dzisiaj zajmiemy się jedną z naszych propozycji - sukienką Łódeczką, którą można potraktować jako tzw.bazę. Sukienka ma prosty krój, boczne marszczenia nie uwydatniają nadmiernie brzuszka, ale sprawiają, że jest elastyczna i rozciąga się w miarę potrzeb. Subtelny dekolt ładnie podkreśla szyję i ramiona, nadaje kobiecości.Taki fason pozwala na noszenie jej na wiele sposobów zarówno w ciąży, jak i po porodzie. Zakładając do niej eleganckie obuwie i żakiet tworzymy stylizację biurową. Jesli zdecydujemy sie na połączenie sukienki z koszulą i sneakersami, będziemy wyglądać bardziej sportowo, na luzie. Dodatkowo Łódeczka uszyta jest  z dzianiny bambusowej, co sprawia, że jest niezwykle wygodna i przewiewna. Ważne jest , aby szczególnie w późniejszym okresie, kiedy brzuszek jest już sporych rozmiarów  korzystać ze specjalnych rajstop i leginsów ciążowych. Są one nie tylko wygodne ( nie uciskają , podtrzymują ) ale i bezpieczne dla dziecka. Kobiety w ciąży mogą wyglądać pięknie i czuć sie komfortowo w każdej sytuacji. 

Parę słów tutułem wstępu
Parę słów tutułem wstępu
Jesteś w ciąży lub planujesz ją w najbliższym czasie? Szukasz ubrań ciążowych i do karmienia? Dobrze trafiłaś! Czas rozciągniętych spodni, i za dużych o kilka rozmiarów bluz zdecydowanie minął.
 
La Mom tworzy stroje  ciążowe dla przyszłych Mam, które w późniejszym okresie ułatwiają także karmienie. Wiemy, że ubrania  przyszłej Mamy nie powinny uciskać, uwierać, mówiąc wprost - muszą  być wygodne. Dlatego też oprócz przemyślanych fasonów szyjemy je z najlepszych materiałów - bawełny z dodatkiem elastanu, bambusa czy micromodalu. W ofercie mamy zarówno proste, klasyczne modele, jak i te bardziej oryginalne, wręcz zmysłowe. Mamy także propozycję wygodnej i praktycznej koszuli nocnej, a także wielofunkcyjnej chusty. Nasza oferta stale się poszerza, jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje.
  
Pamiętaj - z nami w ciąży możesz wyglądać pięknie, modnie i wygodnie.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl